Bugün 18 Mart Pazar
Fotoğraf Galerileri
MİARGEM 2.LİK ÖDÜLÜMÜZÜ ALDIK


Çatalağzı belediyesi Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından düzenlenen Etkin Belediye Proje Yarışmasına “Gençliğe güveniyorum” projesi ile 2’inci oldu.

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından belediyeleri yeni projelere teşvik etmek, mevcut projeleri kamuoyu ile paylaşmak ve diğer belediyelere örnek teşkil etmek amacıyla düzenlenen Etkin Belediye Proje yarışması ödül töreni Green Park Ankara Otel’de gerçekleşti.

Yarışmaya; büyükşehir, büyükşehir kuruluşu, il belediyesi, büyükşehir ilçe belediyesi, ilçe belediyesi ve belde belediyelerinin arasında bulunduğu 100′e yakın belediye 138 proje ile katıldı.

Projeler; çevre ve altyapı, iyi yönetim, sosyal-ekonomik ve kültürel ile tarihi ve kültürel mirasın korunmasına yönelik olarak 4 farklı kategoride değerlendirildi.

Yarışmada Çatalağzı Belediyesi “Gençliğe güveniyorum” projesi ile sosyal belediyecilik kategorisinde ikincilik ödüle layık görüldü.

Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, dün akşam Green Park Ankara Otel’de yapılan ödül törenine, Belediye Başkan Yardımcısı Taner KAYI ile birlikte katıldı. Belediye Başkanı Adnan AKGÜN ikincilik ödül töreninde ödülünü aldı.

Ödül törenin ardından Çatalağzı Belediyesi olarak, “Gençliğe güveniyorum” projesi ile sosyal belediyecilik kategorisinde ikinci olduklarını belirten Belediye Başkanı Adnan AKGÜN şunları söyledi:

“MİARGEM Derneğinin yurt genelinde düzenlediği yarışmada sosyal belediyecilik kategorisinde 2.lik ödülüne layık görüldük. Projenin adı ‘Gençliğe güveniyorum’. Bu proje ile il merkezine gidemediği için her türlü imkandan uzak kalan gençlerimize fırsat eşitliği tanıdık. 14 branşta kurslar açtık. Tiyatro drama, drama yazarlığı, gitar keman bağlama, bağlama yapımı taekwondo, badminton, İngilizce ve halk oyunları gibi çocuklara farklı pencereler açtık. Gençlik meclisi kurduk onları yönetime kattı. BKM Belediye Kültür Merkezini açtık. Sanat sokağını açtık gençlere verdik. Bu çocuklarla sosyal sorumluluk projeleri yaptık. Sosyal doku çalışması yaptık gençlerle.  Milli takım gençlik kamplarına 4 çocuğumuz gitmeye hak kazandı. Bu yıl gençlik festivalinin 3.sünü yaptık. Gençler öğrendiklerini uygulama fırsatı yakaladılar. Böyle bir projeyi beldemize kazandırdığımız için mutluyuz” dedi.363 kez görüntülendi

FOTO BİLGİ !

Çatalağzı belediyesi Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından düzenlenen Etkin Belediye Proje Yarışmasına “Gençliğe güveniyorum” projesi ile 2’inci oldu. Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından belediyeleri yeni projelere teşvik etmek, mevcut projeleri kamuoyu ile paylaşmak ve diğer belediyelere örnek teşkil etmek amacıyla düzenlenen Etkin Belediye Proje yarışması ödül töreni Green Park [...]

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ ?

Yoruma kapalı.

Yerel Gazeteleri Okuyun
Kavi Web Tasarım